شناسه خبر :۲۴۰۴

کارآفرین پارس آبادي كه بدون حمایت مسئولان ۲۰ نفر را شاغل کرد

نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار آران مغان، معمولا برای راه‌اندازی هرکاری، شروعش کمی سخت است. اما اگر یک نفر این سختی‌ها را نادیده بگیرد و استارت شروع کارش را با برنامه ریزی صحیح بزند، قطعا به موفقیت می رسد.

درباره محسن بایندور هم ماجرا به همین شکل است، او زمانی که کارش را شروع کرد حتی تصورش را هم نمی‌کرد که بتواند وارد عرصه پرورش بوقلمون محلي از نژاد برنزي شود اما مدتی گذشت تا این جوان اهل روستای قوجه بیگلو از توابع بخش مركزي پارس آباد با پرورش جوجه‌ بوقلمون در گوشه ای از محوطه خانه‌ خود در روستاي مجيدآباد به کسب و کاری سودآور برسد.

محسن بایندور كه متولد ۱۳۶۸ و داراي مدرك ليسانس معماري است، اين روزها با همتی فراوان به پرورش بوقلمون که کاری پرزحمت و هزینه بر است اشتغال دارد، برای آشنایی بیشتر با فعالیتهای انجام گرفته توسط این کارآفرین، گفتگویی کوتاه با او داشته ايم که در ادامه می خوانید:

این كارآفرين پارس آبادي در خصوص میزان سرمایه‌گذاری اولیه در این شغل می گوید: كارش را با سرمايه شخصي ۵۰ ميليون توماني آغاز كرده و توانسته با این کار برای خود و مجموعه خانواده اش اشتغالزایی ايجاد کند.

بايندور با بيان اينكه مدت ۲ سال است به پرورش بوقلمون مشغول بوده، گفت: ابتداي كارش را در يك فضاي ۲۰۰ متري در محوطه خانه خود با پرورش جوجه بوقلمون شروع و با گذشت زمان تعداد بوقلمون ها به ۱۸۰ قطعه رسيده و اکنون در حال گسترش مزرعه پرورش بوقلمون است.

 

وی که هم‌اکنون تخصص بالایی در پرورش بوقلمون دارد، افزود: در ابتدا تجربه‌ آنچناني در زمينه پرورش بوقلمون نداشتم، اما رفته رفته در اين زمينه پخته تر شده به گونه اي كه با تشويق و حمايت خانواده موفقیت‌هایي خوبي را در این کار بدست آورده ام.

اين كارآفرين پارس آبادي ادامه داد: در عين حال كه در كنار برادرش مشغول پرورش بوقلمون در روستاي قوجه بیگلو است براي ۴ نفر بصورت مستقيم و براي ۲۰ نفر نيز بصورت غيرمستقيم اشتغالزايي ايجاد كرده است.

بايندور ضمن گلایه از دست اندرکاران برخی ادارات و نهادهای مرتبط که حتی حاضر به کمترین نوع همکاری با وی نشدند، اظهار داشت: در صورت حمايت مسئولان در مساعدت تسهيلات بانكي كم بهره ضمن توسعه مزرعه پرورش بوقلمون، زمينه اشتغالزايي ۱۰۰ نفر از جوانان منطقه نيز فراهم مي شود.

 

وي با بيان اينكه علاوه بر پرورش بوقلمون، تخم آن نيز از سودآوري قابل توجهي برخوردار است، از فروش گوشت و تخم بوقلمون آن به استانهاي همجوار خبر داد.

این كارآفرين پارس آبادي به تسهيلات بسيج سازندگي سپاه ناحيه پارس آباد براي توسعه مزرعه پرورش بوقلمون خود اشاره و گفت: در بازديدي كه فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پارس آباد از مزرعه پرورش بوقلمون داشت از ارائه تسهيلات ۱۵ ميليون توماني اقتصاد مقاومتي بسيج سازندگي خبر داد.

گفتنی است، بوقلمون تنها پرنده اي است که دو نوع گوشت دارد؛ گوشت سینه این پرنده سفید و گوشت رانش قرمز است که داری پروتئین و كلسترول فراوانی است و در پخت هم افت کالری ندارد.

گزارش از مرتضي بري

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها