شناسه خبر :۳۰۴۱

محرومیت در روستای "فَتَح مقصود" نمین فریاد می زند/ اهالی از نعمت آب و گاز محروم هستند

در ۳۷ کیلومتری شهرستان نمین روستایی وجود دارد به نام "فتح مقصود" که اهالی از نعمت آب، گاز و شبکه های مخابراتی محروم هستند و ناامید از مسئولان، روز و شب می گذرانند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از شکوه فرهنگ، در ۳۷ کیلومتری شهرستان نمین روستایی وجود دارد به نام "فَتَح مقصود" که رنگ و بویی از آبادانی در آنجا به چشم نمی‌خورد و اهالی با کمبود امکانات رفاهی و بهداشتی مواجه هستند.

هر چقدر بیشتر داخل روستا قدم بزنی، می توانی سادگی و محرومیت را در چهره های معصوم مردمانش به روشنی ببینی، بطوریکه اهالی در گرد و غبار کارهای کشاورزی و دامداری فراموش شده اند.

اوج محرومیت در روستای فتح مقصود شهرستان نمین به حدی است که با وجود گذشت سال ها، اهالی این روستا به دلیل نبود آب شرب، گاز خانگی و عدم آنتن دهی شبکه های مخابراتی و تلویزیون به شدت در مضیقه هستند.

از دیگر مشکلات اهالی تعطیلی تنها مدرسه این روستا و نبود امکانات بهداشتی و پزشکی است بطوریکه که اهالی برای تحصیل و درمان مجبورند به روستاهای اطراف که فاصله نسبتا زیادی با روستای خودشان دارد و حتی در مواقع بارش برف امکان تردد وجود ندارد، بروند.

یکی از اهالی این روستا در گفتگو با خبرنگار شکوه فرهنگ در مورد مشکلات روستا اظهار کرد: با وجود اینکه لوله‌کشی گاز تا ۵ کیلومتری این روستا آمده و نزدیک ۱۰۰ نفر جمعیت دارد و در تابستان حتی این تعداد افزایش پیدا می کند، اما مردم روستا از نعمت آب و گاز محروم هستند و از نفت برای گرم کردن خانه های خود استفاده می کنند؛ به اداره گاز هم زیاد مراجعه کرده ایم ولی توجهی نمی کنند و می گویند جمعیت روستای شما برای برخورداری از نعمت گاز کمتر است

 

یکی دیگر از اهالی خونگرم این روستا از بی توجهی و برخورد نامناسب برخی مسئولین شهرستان گلایه کرد و افزود: برای حل مشکل گاز این روستا چندین بار به فرمانداری مراجعه کرده و نامه نوشته ایم و هیچ نتیجه ای نداشته و حتی به ما گفتند که در آن روستا سکونت نداشته باشید و به روستاهای نزدیک مهاجرت کنید و حتی به دلیل کثرت مراجعه، مدتی اجازه ملاقات با مسئولین را نمی دادند.

غفاری ضمن تشکر از کارکنان اداره برق شهرستان که در مواقع نیاز در کوتاهترین زمان ممکن در روستا حاضر می شوند گفت: زندگی با این امکانات و با وجود داشتن ۶ فرزند خیلی سخت است و از هیچ جایی هم حقوقی دریافت نمی کنیم و فقط از طریق کشاوزی و دامداری روزگار می گذرانیم.

محسن دیگر اهالی این روستا در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه مشکلات روستا بیش از حد معمول است گفت: علاوه بر مشکل نبود گاز و امکانات بهداشتی و پزشکی، اهالی از نبود آب شرب مناسب و آنتن دهی شبکه های مخابراتی رنج می برند.

وی در ادامه از تعطیلی تنها مدرسه این روستا گلایه کرد و گفت: فرزندان ما برای تحصیل مجبور هستند به روستاهای اطراف بروند و به خاطر مسافت طولانی و صعب العبور بودن مسیر، این امر بسیار دشوار است.

به گزارش شکوه فرهنگ، بهره‌مندی از نعمت گاز و آب یکی از حقوق اساسی مردم چه در مناطق روستایی و چه در مناطق شهری است و حتی مقام معظم رهبری نیز همواره در فرمایشات خود نسبت به ریشه کنی فقر در جامعه به مسئولان تاکید کرده اند.

با این وجود، آقایان مسئول بایستی مردم این دیار را دریابند و پیگیر حل مشکلات این روستا باشند چرا که مردمان این روستا با وجود مشکلات فراوان هنوز به مهاجرت فکر نکرده اند و سال هاست چشم انتظار مسئولان برای رفع مشکلاتشان نشسته اند.

 

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها