شناسه خبر :۳۸۸۳

۵ میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در اردبیل پرداخت شد

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه ‌اردبیل گفت: سال گذشته پنج میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در راستای ایجاد مشاغل خانگی و کارگاه‌های کوچک تولیدی در سطح استان پرداخت شده است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سرهنگ پاسدار علی پیرجاهد عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: بسیج سازندگی سپاه استان در سه بخش محرومیت‌زدایی اردوهای جهادی و اشتغال‌زایی و ایجاد کارگاه‌های کوچک تولیدی فعالیت می‌کند که در حوزه محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های عمرانی سال گذشته ۲۶۸ فعالیت عمرانی با هزینه کرد ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اجرا شد.

وی افزود: یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از این مبلع از اعتبارات ملی استانی و دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از طریق مشارکت‌های مردمی و نیز فعالیت گروه‌های جهادی انجام شد که این حجم از کارهای عمرانی در سایر دستگاه‌های دولتی و نهادها بی‌سابقه بوده که با با مشارکت مردم و گروههای جهادی به اجرا رسید.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل گفت: در حوزه اعزام گروههای جهادی در حال حاضر بیش از ۲۰۰ گروه جهادی در استان فعال بوده که در هر گروه حدود ۲۰ نفر فعال هستند که فعالیت این گروههای جهادی در راستای پر کردن اوقات فراغت جوانان  و حرکت فرهنگی بسیار مناسب است.

پیرجاهد تصریح کرد: ظرفیت گروههای جهادی در مشارکت و تلاش آنان برای محرومیت‌زدایی بسیار بالا است که در بحث زلزله اخیر نیز فعالیت این گروه‌های جهادی نمایان شد.

وی بیان کرد: سازمان بسیج سازندگی سپاه استان در حوزه اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی فعالیتهایی از قبیل ارائه تسهیلات به مشاغل خانگی و زود بازده را در دستور کار قرار داده و علاوه بر ارائه تسهیلات در بخش بازاریابی و فروش نیز اقدامات مناسبی را انجام داده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل گفت: سال گذشته ۴۸۹ نفر تسهیلات اقتصاد مقاومتی را دریافت کرده‌اند که حدود ۵ میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان به متفاضیان مشاغل خانگی و کارگاه‌های کوچک تولیدی پرداخت شد.

پیرجاهد افزود: برای این متقاضیان به تعداد ۷۳۹ نفر کلاس‌های آموزشی برگزار و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان در ۳۰۲ روستای استان برنامه همگان با کشاورزی برای آموزش کشاورزان برگزار شده و تفاهم‌نامه‌‌های دیگری با سایر دستگا‌های اجرایی از جمله منابع طبیعی برای کاشت ۴ هزار و ۲۲۱ اصله نهال با مشارکت‌های سازمانهای جهادی انجام دادیم.

وی اظهار کرد: پرداخت این مقدار برای ۴۳۸ نفر به طور مستقیم و ۷۳۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده و امسال نیز پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی تا سقف ۱۵ میلیون تومان در استان ادامه خواهد داشت.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها