مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه اردبیل خبر داد
شناسه خبر :۳۹۱۲

اجرای ۲۸۶ پروژه عمرانی در اردبیل توسط سازمان بسیج سازندگی سپاه

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در سال گذشته ۲۶۸ پروژه عمرانی با هزینه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به مرحله اجرا درآورده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی پیرجاهد امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نقش گروه‌های سازندگی در کشور اظهار کرد: گروه‌های سازندگی بسیج یک ظرفیت عظیم برای توسعه و آبادانی کشور محسوب می‌شوند چرا که بسیجیان به صورت جهادی بدون داشتن هیچگونه چشمداشتی برای آبادانی مناطق محروم در حال کمک‌رسانی هستند.

وی افزود: در سطح استان اردبیل ۲۰۰ گروه بسیج سازندگی و هر گروه در قالب ۲۰ نفر در بخش‌های عمرانی، آموزشی، فرهنگی و خدماتی در حال فعالیت هستند و این در شرایطی است که اکثر نیروهای جهادی را جوانان تشکیل می‌دهند.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد: جوانانی در این گروه‌های سازندگی فعالیت می‌کنند که خود از نزدیک مشکلات مردم را با پوست و استخوان حس کرده و درک صحیحی از مسائل و مشکلات پیرامونی قشر ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه دارند.

پیرجاهد بیان کرد: سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع)  در سال گذشته ۲۶۸ پروژه عمرانی با هزینه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اجرا کرده که یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آن از اعتبارات ملی استانی و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن نیز با مشارکت مردمی تامین شده است.

وی اضافه کرد: ماموریت‌های اصلی بسیج سازندگی در جهت خدمت‌رسانی به محرومین و توانمندسازی، اشتعال‌زایی، هدایت‌های گروه‌های جهادی و توسعه ترویج کشاورزی در سطح استان اردبیل بوده و در سال ۹۶ برای ۴۸۹ نفر تسهیلات اقتصاد مقاومتی به مبلغ ۵ میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان ارائه شده است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تشریح کرد: این تسهیلات در قالب کارگاه‌های کوچک و زودبازده برای روستاییان پرداخت شده و برای ۴۳۸ نفر به صورت مستقیم و ۷۳۰ نفر غیرمستقیم اشتغال‌زایی گردیده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها