فارس گزارش می‌دهد
شناسه خبر :۴۱۶۵

بسیج سازندگی خادمان بی‌ادعا

بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل همچون نیروهای سازندگی سپاه سراسرکشور با مأموریت توسعه و آبادانی و با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان انقلابی بدون ادعا در مناطق محروم در حال خدمت‌رسانی به مردم شریف استان هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به همراه خبرنگاران استان اردبیل در سفر یک روزه از روند اجرای پروژه‌های این سازمان در راستای محرمیت‌زدایی در مناطق محروم اردبیل و اعطای تسهیلات برای راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک  زودبازده و ایجاد اشتغال‌زایی و بهسازی دبستان پسرانه شهید رسول یار بازدید کردند.

۱۵۰ میلیون تومان برای نوسازی مدارس در مناطق محروم اختصاص یافت

فرمانده بسیج ناحیه یک شهرستان اردبیل با اشاره به بهسازی و نوسازی مدارس توسط بسیج سازندگی ناحیه یک شهرستان اردبیل اظهار کرد: ۱۵۰ میلیون تومان برای نوسازی مدارس به همت بسیج سازندگی اردبیل هزینه شده که بیشتر این مدارس در محلات محروم استان اردبیل واقعاً شده است.

حسن دهقانی ادامه داد: سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با همکاری آموزش پرورش، اداره کل راهداری، آب فاضلاب و کمیته امداد امام خمینی استان اردبیل در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در سال گذشته ۶۲ پروژه را در مناطق محروم اجرایی کرد.

وی تصریح کرد: پروژه‌های اجرایی بسیج سازندگی نظیر ساخت خانه عالم، پل‌سازی و آب‌رسانی به مناطق محروم از فعالیت‌های این سازمان بوده که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای اجرای این پروژه‌ها هزینه شده است.

 

تسهیلات اقتصاد مقامتی برای ایجاد اشتغال با نرخ ۱۰ درصد پرداخت می‌شود

مسؤول بسیج سازندگی ناحیه یک شهرستان اردبیل با اشاره به پرداخت تسهیلات بسیج سازندگی ناحیه یک شهرستان اردبیل، اظهار کرد: بسیج سازندگی در محور ایجاد کارگاه‌های کوچک و زودبازده در مناطق محروم و روستاها تسهیلات اقتصادی مقاومتی با نرخ ۱۰ درصد برای افزایش اشتغال در این مناطق پرداخت می‌کنند.

جواد نوحی اضافه کرد: سال گذشته مبلغ ۷۳۴ میلیون تومان و سال ۹۵ حدود ۴ میلیارد تومان توسط بسیج سازندگی ناحیه یک شهرستان اردبیل در این زمینه پرداخت‌ شده است.

وی گفت: برای آب‌رسانی به روستای امیرآباد که در ۴۰ کیلومتری اردبیل قرار دارد با همت بسیج سازندگی به این مناطق آب‌رسانی شد که مردم این روستا بعد از سال‌ها توانستند از این نعمت الهی بهره‌مند شوند.

مسؤول بسیج سازندگی ناحیه یک شهرستان اردبیل افزود: ظرفیت آب‌انبار ۴۸ مترمکعب بوده که تمامی کارهای آن توسط بسیج سازندگی با هزینه ۵۰ میلیون تومان هزینه شده است که تا اواخر خرداد ماه امسال بهره‌برداری خواهد شد.

۲۶۸ پروژه عمرانی توسط بسیج سازندگی سپاه در اردبیل اجرایی شده است

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش گروه‌های سازندگی در کشور بیان کرد: گروه‌های سازندگی بسیج یک ظرفیت عظیم برای توسعه و آبادانی کشور محسوب می‌شوند چرا که بسیجیان به صورت جهادی بدون داشتن هیچگونه چشم داشتی برای آبادانی مناطق محروم در حال کمک‌رسانی هستند.

علی پیرجاهد افزود: در سطح استان اردبیل ۲۰۰ گروه بسیج سازندگی و هر گروه در قالب ۲۰ نفر در بخش‌های عمرانی، آموزشی، فرهنگی و خدماتی در حال فعالیت هستند و این در شرایطی است که اکثر نیروهای جهادی را جوانان تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: جوانانی در این گروه‌های سازندگی فعالیت می‌کنند که خود از نزدیک مشکلات مردم را با پوست و استخوان حس کرده و درک صحیحی از مسائل و مشکلات پیرامونی قشر ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه دارند.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل عنوان کرد: سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) در سال گذشته ۲۶۸ پروژه عمرانی با هزینه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اجرا کرده که یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آن از اعتبارات ملی استانی و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن نیز با مشارکت مردمی تامین شده است.

مردم روستا به دلیل نبود آب شرب مهاجرت کرده‌اند

فرهاد نجفی از ساکنین روستای امیرآباد در گفت‌و گو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: ۷ خانوار در روستای امیرآباد سکونت دارند که بیشتر اهالی این روستا به دلیل کمبود امکانت و آب شرب مهاجرت کرده‌اند.

وی افزود: روستای امیرآباد از سال ۸۰ از آب شرب محروم بود که در این زمینه به‌ تمامی ادارات نامه‌نگاری کردیم اما بی‌نتیجه بود که در نهایت با مراجعه به بسیج سازندگی و درخواست آب‌رسانی بعد از یک سال از نعمت آب روستای ما هم بهره‌مند شدیم که تا پایان این ماه احداث خواهد شد.

 

ایجاد اشتغال برای ۲۴ نفر در مرزعه پرورش بوقلمون

حسن نصیرزاده از ساکنین روستای حسن باروق در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: با تسهیلاتی که از سوی بسیج سازندگی به مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای راه‌اندازی و پرورش بوقلون و جوجه‌کشی از این سازمان گرفته شده است توانستیم برای ۴ نفر به صورت مستقیم و برای ۲۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کنیم و ظرفیت برای افزایش این تعداد نیز وجود دارد.

وی افزود: مرزعه پرورش بوقلون در دو بخش فعالیت می‌کند، جوجه‌کشی یک روز و یک ماه که تمامی مراحل را در شهرستان اردبیل انجام می‌دهیم و جوجه به صورت عمده و خرده به سایر استان هم به فروش می‌‌رسد و این می‌تواند منبع درآمد پایداری برای ما باشد.

به گزارش خبرنگار فارس در اردبیل، با توجه به راهبردی بودن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای اقتصاد کشور و استان اردبیل و توجه ویژه بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل در رفع محرومیت از طریق ارایه تسهیلات در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه بیشتر به این موضوع از سوی مردم و مسؤولان می‌تواند در اجرایی کردن این برنامه‌های موفق در نقاط محروم حائز اهمییت باشد.

*********************

گزارش از امید بایرام‌زاده

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها