به همت بسیج سازندگی استان اردبیل انجام می شود؛
شناسه خبر :۴۶۰۹

اجرای طرح بزرگ امدادی شهدای مدافع حرم در مناطق محروم روستایی استان اردبیل

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل گفت: طرح بزرگ امدادی شهدای مدافع در مناطق محروم روستایی این استان در غالب طرح غربالگری و بیماریابی در حال برگزاری است.
نسخه مناسب چاپ

 مهدی چنگیزیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: طرح بزرگ امدادی شهدای مدافع در مناطق محروم روستایی، در ۴ حوزه از روستاهای مناطق محروم استان اردبیل اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون طرح غربالگری و بیماریابی در ۷۳ روستای بخش های هیر و بخش مرکزی برگزار شده است، افزود: این طرح از ۴ تیرماه امسال در مناطق محروم روستای ثمرین و سپس روستاهای محروم سردابه برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل از پخش و تجویز ۱۵ میلیون تومانی دارو در بین روستاییان خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم در ادامه طرح ۱۰ میلیون تومان نیز بابت تجویز و پخش دارو در بین روستاییان هزینه شود.

وی با بیان اینکه طرح امدادی شهدای حرم در مناطق محروم روستایی با حضور اکیپ های پزشکی، پرستاری، مامائی، اکیپ فرهنگی، بهداشت عمومی و محیط اجرا می شود، عنوان کرد: ۱۰۳ نفر اکیپ پزشکی ،پرستاری و ماما،۱۶ نفر اکیپ فرهنگی ، ۱۲۹ نفر اکیپ بهداشت و محیط این کاروان را همراهی می کنند.

چنگیزیان افزود: بیمارانی که در معرض بیماری های چشمی،سرطانی، قلب و قند خون قرار گرفته اند شناسایی و به پزشکان متخصص مرکز استان معرفی می شوند.

وی خاطر نشان کرد: طرح بزرگ امدادی شهدای مدافع حرم در مناطق محروم روستایی با همکاری و مشارکت سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، بسیج جامعه پزشکی و انجمن مردم نهاد آوای سبلان برگزار می شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها