مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل:
شناسه خبر :۴۷۲۴

استانداری اردبیل حمایت کند ۲ هزار موقعیت شغل تضمینی در استان فراهم می کنیم

مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع ) استان اردبیل گفت: استانداری اردبیل حمایت کند ۲۰۰۰ موقعیت شغل تضمینی برای جوانان در استان اردبیل فراهم می کنیم .
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ پاسدار علی پیرجاهد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سبلان ما اظهار داشت :به استناد اصل ۱۴۷ قانون اساسی نیروی های مسلح در کنار انجام امورات نظامی می تواند در سازندگی و عمران  کشور با دولت مشارکت و همیاری کنند و  ماده ۱۱۰ آیین نامه سپاه پاسداران حاکی از این موضوع دارد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در عرصه های مختلف کشور با هدف ایجاد اشتغال و تلاش همه جانبه در تحقق اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی در حال فعالیت است  بیان کرد: ایجاد اشتغال در شرایط کنونی کشور جزو مطالبات اصلی جوانان است که بسیج سازندگی با تدوین برنامه اشتغال ۲۰۰۰ نفری و تقدیم آن به استانداری برای تصویب ، سعی در تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش در آمار بیکاری در سطح استان را دارد.

وی افزود: باید شناخت ظرفیت های موجود در نواحی مختلف استان و سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی را جدی گرفت چرا که بدون شناخت این ظرفیت ها و توانمندی ها نمی توان تصویر خوبی برای توسعه استان ترسیم کرد.

پیرجاهد با بیان اینکه دولت نیازمند باشد سازمان بسیج سازندگی در امر تحقق اقتصادمقاومتی و کاستن از فشار های اقصادی کنونی جامعه یاری دولت خواهدشتافت افزود: هم اکنون آمادگی کامال را در امر توسعه اقتصاد مقاومتی و اشتغال آفرینی در سطح استان اردبیل هستیم و امیداواریم با حمایت استانداری و دستگاه های اجرایی این امر بزودی در استان محقق شود.

 وی  شبکه سازی در تولیدات اقتصاد مقاومتی پایدار را در جامعه امری مهم وضروری دانست وافزود:اشتغال زایی ۴ مؤلفه اثرگذاری دارد که مهم ترین آن درامر بازاریابی گرم، مشاوره اقتصادی واقعی، علمی و تجربی است که متأسفانه دراستان اردبیل و جامعه کنونی کشور با کمبود آن  مواجه هستیم .

مشارکت بسیج سازندگی در طرح بازآفرینی شهری

پیرجاهد یکی از ماموریت های مهم سازمان بسیج سازندگی در سال جدید را مشارکت و همیاری دولت در اجرای طرح بازآفرینی شهری در مناطق محروم شهری دانست و تصریح کرد: سه شهرستان استان اردبیل در طرح بازآفرین شهری که نقش مهمی در توسعه و ایجاد نشاط درمناطق محروم این شهرستان ها را خواهد داشت در دستور کار قرار گرفته است.

مسوول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه این طرح در نواحی اردبیل ، پارس آباد و مشگین شهر اجرا می شود، عنوان کرد: مرمت و رنگ آمیزی مدرسه در سلمان آباد اردبیل و مشارکت در احداث پایگاه جامع سلامت در پری خان مشگین شهر و برگزاری برنامه های فرهنگی، خدماتی و درمانی از جمله اقدامات صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار با کمک بانک انصار و اداره نوسازی استان یک مدرسه در روستای طالب کندی احداث خواهدشد افزود: ۱۶۰ دانش آموز در قالب طرح اردوهای جهادی هجرت ۳ به مرمت، نوسازی ، رنگ آمیزی و بازسازی مدارس در مناطق محروم روستای سراسر استان خواهند پرداخت.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل ادامه داد: تاکنون سه میلیارد ۶۰۰ میلیون تومان از سوی خیرین و یک میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بسیج سازندگی سپاه استان به ۲۶۸ طرح عمرانی  در سطح  استان پرداخت شده است.

پیرجاهد افزود: دوار کشی قبرستان ها، سیلاب بندی، آب رسانی به مناطق محروم روستای ، تکمیل مساجد، احداث خانه از دیگر خدمات رسانی های اولویت دار سازمان بسیج سازندگی در مناطق محروم روستایی بود.

طرح همگام با کشاورز در ۳۶۰ روستای استان اردبیل اجرا می شود

پیرجاهد از انعقاد قرادادهمکاری سازمان بسیج سازدگی سپاه استان با سازمان جهادکشاورزی استان برای اجرای طرح همگام با کشاورزان خبرداد وافزود: هدف از برگزاری این طرح افزایش آگاهی کشاورزان و اصلاح الگوی کشت در ۳۶۰ روستای استان اردبیل با حضور کارشناسان کشاورزی در مناطق مختلف روستاهای سراسر استان می باشد.

وی ادامه داد:طرح همگام با کشاورز در صرفه جویی آب در حوزه کشاورزی با تشویق زارعین برای به کارگیری سیستم های نوین آبیاری نقش موثری خواهد داشت.

نمایشگاه دائمی اقتصاد مقاومتی در اردبیل ایجاد می شود

مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع ) استان عنوان کرد: با ایجاد نمایشگاه دایمی اقتصاد مقاومتی سعی داریم مشکل عرضه و فروش محصولات تولیدی را برطرف کرده و ارتباط زنده و موثری بین تولید کننده و مصرف کننده برقرار کنیم.

پیرجاهد درپایان از عقد قراداد سازمان بسیج سازندگی با  شرکت های دانش بنیان خبر دادوگفت: شرکت های دانش بنیان فرصت مناسبی برای  ورود مردم  به عرصه تولید فراهم کرده اند که با خرید محصولات تولیدی ، دغدغه های تولیدکنندگان در بخش فروش و عرضه به بازار را به حداقل خواهدرساند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها