شناسه خبر :۷۹۷۶

۱۰ هزار نفر از استان اردبیل به اردو‌های جهادی اعزام می‌شوند/ بیش از ۴۰۰ روستا نیاز به بازسازی دارد

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل، امسال بیش از ۴۰۰ گروه جهادی با ۱۰ هزار نفر به اردو‌های جهادی اعزام و در بیش از ۶۰ عرصه عمرانی، فرهنگی، دینی، آموزشی، تربیتی و اقتصادی و ... در ۴۰۰ روستای اردبیل خدمات رسانی خواهند کرد.
نسخه مناسب چاپ

 

خدمات رسانی و حرکت‌های جهادی را به عنوان کلید واژه های برگرفته از فرهنگ غنی اسلامی همواره جایگاهی رفیع در متون دینی و سیره عملی بزرگان داشته‌اند، اهمیت «جهاد» و «حرکات های جهادی» در نظام اسلامی تا آنجاست که حضرت امام خمینی (رحمة الله) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) همواره در فرمایشات گهربار خود به این پرداختند و انتقال اشاعه و تعمیق آن را از اولویت ها دانسته اند.

حمایت، هدایت و پشتیبانی حرکت‌های جهادی در روند رو به رشد کمیت و کیفیت این فعالیت ها امری است که جز با برنامه‌ریزی صحیح و نگاه راهبردی به سرمنزل مقصود ترسیم شده در بیانات رهبر انقلاب نمی رسد از آنجا که معظم له راهبری حرکت‌های جهادی را به سازمان بسیج سازندگی سپردند.

بیش از ۴۰۰ گروه جهادی با ۱۰ هزار نفرجهاد گر از استان اردبیل به اردوهای جهادی اعزام می شوند

سرهنگ پاسدار علی پیرجاهد مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار بسیج از اردبیل اظهار داشت: امسال بیش از ۴۰۰ گروه جهادی با ۱۰ هزار نفرجهادگر به اردوهای جهادی اعزام و در بیش از ۶۰ عرصه عمرانی، فرهنگی، آموزشی، تربیتی و اقتصادی و غیره در ۴۰۰ روستای استان اردبیل خدمات رسانی خواهند کرد.پیر جاهد افزود: در حوزه عمران دو رویکرد جدید آبرسانی به مناطق محروم و صعب العبور برنامه ریز شده است است که عملیات اولیه برای شناسایی روستاها توسط همکاران گروه های جهادی و مدیران سازندگی انجام یافته که در حال حاضر ۴۵ روستا نیاز ضروری به آبرسانی دارند و ما بر اساس مشارکت محلی اعتبارات تخصیص یافته را و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه مطالعات محرومیت استان که روستا به روستا توسط همکاران مطالعه و تبدیل به یک بانک اطلاعاتی شده است گفت: در صورت تامین منابع مالی چه مردمی و چه دولتی برای رفع آن اقدام خواهیم کرد که به عنوان مثال تعداد بیش از ۲۳۰ روستا نیاز به بازسازی و همگام سازی داریم.

وی ادامه داد: تعداد ۱۵ روستا در استان اردبیل فاقد برق ،تعداد ۲۵ روستا فاقد مسجد و تعداد ۲۶۰ روستای استان در راه روستایی مشکل دارند که مطالاعت برای بازسازی و ساخت این مصادیق انجام گشته و سایر مصادیق دیگر که احصاء شده است.

رویکرد جدید بسیج سازندگی ارتباط جهادگران و گروها های جهادی با روستاها در طول سال استسرهنگ پیرجاهد رویکرد جدید امسال در کار گروه جهادی ارتباط اعضای گروه هالی جهادی با روستاها را در طول سال عنوان کرد و بیان داشت: درطول سال اعضای گروه با جغرافیای هدف در ارتباط خواهند بود که در سنوات قبل گروه های جهادی ۱۰ روز در خدمت یک روستا یا یک روز روستا و منطقه بودیم ولی از امسال در طول سال با روستاها ومناطقی که پروژه ها شروع شده است تعامل خواهیم داشت.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: در رسیدگی به محرومین و کمک به تامین جهیزیه اقشار کم درآمد به برنامه های سال نیز اضافه شده است و همچنین در ساخت خانه محرومین در صورت آمادگی روستا تحت عنوان خانه سازمانی روستا پیش‌بینی شده است که با هم افزایی دستگاههای اجرایی اقدام خواهیم کرد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها