جمعه 1402/03/05 - 19:43

🔹سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (علیه السلام) استان اردبیل طی برنامه های ابلاغی خود آبرسانی به ۴۵۴ روستا را در بازه زمانی ۳۶ ماهه در دستور کار خود داشته و موفق شده در ۱۴ ماه آبرسانی نزدیک ۳۰۰ روستا را یا به اتمام برساند یا بر مرحله اتمام نزدیک کند. آبرسانی آب کشاورزی نیز در یک برنامه جداگانه در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

روستای جمایران یکی از روستاهای کم آب کشاورزی میباشد که بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت این روستا ۴۲۱ نفر با ۶۰ خانوار بوده‌ و تا سال ۱۳۹۹ این آمار به ۸۷ نفر با ۱۵ خانوار رسیده که نشان میدهد بعلت بی آبی  بیشتر اهالی این روستا به شهر ها کوچ کرده‌اند.
جمایران یکی از قدیمی ترین بخش های دهستان ارشق شرقی است . سازمان بسیج سازندگی با برسی های کارشناسی شده در راستای آبرسانی کشاورزی به خط طول ۳ کیلومتر  انتقال آب دست به کار شده اکنون شاهد مراحل پایانی انتقال این نعمت حیاتی الهی  به یکی دیگر از روستاهای این سرزمین دارالارشاد هستیم.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.